Csapjunk a lecsóba – itt lehet próbálkozni hozzászólni :)

Fórumok Vállalkozás Csapjunk a lecsóba – itt lehet próbálkozni hozzászólni :)

Ennek a témakörnek tartalma 29 hozzászólás, 10 résztvevő. Utolsó frissítés:  kalmarmari 11 hónapja telt el.

• Szerző
    Bejegyzés

Vidi Rita
    Adminisztrátor
    • 9
    • Tag

Vajon hogy kell ezt a fórumot használni? Majd a gyakorlatban kiderül 🙂

Vidi Ritateszt
    Felhasználó
    • 1
    • Tag

Vajon hogy lehet itt hozzászólásokat tenni? 🙂

• A hozzászólás módosításra került: 1 év, 4 hónapja telt el- Vidi Ritateszt.

Hegyesi-Kovács Katalin
    Felhasználó
    • 65
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Beleszóltam. 🙂 Pusz.

Berec Zsanett
    Felhasználó
    • 1
    • Tag

Én is hozzászólok. 🙂

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

ügyesek vagytok, hajrá 🙂

Celebrini Edit
    Felhasználó
    • 6
    • Tag

Hozzászólás próba 🙂

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

Mennyire volt bonyolult? 😀

Celebrini Edit
    Felhasználó
    • 6
    • Tag

Semennyire nem volt bonyolult. Egyszerű volt 🙂

Zaláné Csörsz Eszter
    Felhasználó
    • 69
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Sziasztok!
    Szép estét mindenkinek!

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

Jó reggelt 😀
    Lehet ám formázni is a szöveget 🙂 Ki kell jelölni, aztán rá kell nyomni a gombra, amit használni szeretnénk.
    Ezek html kódok, de senkinek sem árt, ha tudja ezeket 🙂

A b vastagít.
    Az i dőltté teszi a szöveget.
    A link feliratú gomb segít linkké alakítani. Ez most a fórum főoldalára mutat.

A b-quote gomb idézőjelbe teszi a kijelölt szöveget, és ezt arra lehet használni, hogy mások hozzászólásából “beidézzük” a konkrét szövegrészt, és arra reagálunk. Így könnyebb kommunikálni, és később is könnyebb követni.

Az img gombbal lehet külső linkről képet beilleszteni.
    Kutya-macska
    pont nem jeleníti meg ezt a képet 😀

De ezt a másik hivatkozásról betöltöttet igen:

kutyumacsku

Ezek lesznek vélhetően a leggyakrabban használt gombok, próbálgassátok végig 🙂

Hegyesi-Kovács Katalin
    Felhasználó
    • 65
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Honnan szedi a megjelenített fotómat?

Ha valaki nincs belépve, az is lát mindent, amit ide írok, igaz?
    Van lehetőség zárt fórum-témák nyitására, amit csak azok láthatnak, akik regisztrált tagok?

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

Kata, ez szuper kérdés!
    Akarunk majd ilyet igen, afféle titokszoba szerű valamit, amit csak a regisztráltak láthatnak – és mondjuk speciális jogosultsággal, pl. legyen legalább 100 hozzászólás. Az alap tervekben ott van, de nem hoztuk még létre ezt a lehetőséget, de akkor most húztam egy strigulát az igény mellé 😀

Hegyesi-Kovács Katalin
    Felhasználó
    • 65
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Sziasztok!
    Még az jutott eszembe, hogy lehetne bizonyos fórumokra, vagy témákra feliratkozni, és onnan értesítőket kérni? (Pl. heti értesítő a “Feliratkozók” témáról, vagy értesítő, ha van hozzászólás, vagy értesítés, ami pl. vasárnaponta jön, hogy a héten 122 hozzászólás érkezett 54 témában, a legnépszerűbbek voltak… Azt látom, hogy olyan van, hogy kérek értesítést, ha valaki válaszol a bejegyzésemre, de valami általánosabbat gondoltam.)
    Talán többször eszembe jutna benézni. 🙂

Hegyesi-Kovács Katalin
    Felhasználó
    • 65
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Az lehetséges, hogy az adatlapomhoz valami rövid bemutatkozást hozzáfűzzek? Csak pár sort.
    Illetve hasznos lenne, ha a “Kisvállalkozó33” típusú regisztráltakról valami bővebb információt is megtudhatnék így. 😀

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

Elméletileg van arra lehetőség, hogy különböző kitölthető mezőkkel bővítsük az adatlapot, megnézem majd, hogy milyen opciók vannak. Arra, hogy ezt mindenki használja, természetesen kevés az esély 🙂

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

Kata, most nézd meg az Adatlap>>Szerkesztés opciót 🙂

Izsold Eszter Hedvig (Hédi)
    Felhasználó
    • 4
    • Tag

Sziasztok!

Köszönöm, hogy itt lehetek. 🙂 <3

Olyan kérdésem van – és nem tudom, hova tegyem – , hogy meg kellene szerkesztenem az Általános Szerződési Feltételeket a honlapomra szolgáltatás nyújtáshoz. Honnan tudnék szerezni ehhez szabályzatot, hogy minek kell konkrétan szerepelnie benne?

Előre is köszönöm. 🙂

Hédi

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

Hédi, ügyvédtől esetleg, bár láttam én olyan ÁSZF-et, amit állítólag jogász szerkesztett, de laikusként is világít róla, hogy több sebből is vérzik.
      Kezdd el összeállítani a saját játékszabályaidat, nézz utána minden pontnál, hogy van-e arra valami külön törvénycikkely, amire hivatkozni kell, és gondold végig a rázós eseteket, amik előfordulhatnak, és azokat szabályozd le.
      Minél több infót teszel bele a cégedről, meg minél több kérdéskörre kitérsz, annál kevésbé leszel támadható vitás helyzetekben.

Felhasználó
        • 4
        • Tag

Szia!

Féltem, hogy ezt fogod írni, mert kábé eddig jutottam én is. 😀 De azért köszönöm szépen. 🙂 <3

Sikeres Vállalkozás
          Adminisztrátor
          • 157
          • Bölcs
          • ☆☆☆☆

Figyi, ha ezt összerakod magadnak, akkor a vállalkozószféra krémjébe fogsz tartozni 🙂

Felhasználó
            • 4
            • Tag

Hihihihihi! Krémvállalkozó. 😛

Tegnap odáig jutottam még el, hogy igazából bárhol kerestem, mindenhol csak webshopoknak való ÁSZF mintát találtam, vagy ilyen nagyobb szolgáltatóknak, cégeknek, mint T-Home, Profession, meg nagyobb szolgáltató cégeknek.

Lehet, hogy nekem nem is kell ilyet írni…? Én csak adószámos magánszemélyként konzultálok és előadást tartok. Nincs webshopom. Lehet e-mailben jelentkezni a szolgáltatásaimra.

Elolvastam egymillió fogyasztóvédelmis és egyéb oldalt, de még mindig nem világos, hogy én beletartozom-e abba a rétegbe, akinek kötelező ilyet írni. Valamit mindenképp írok, de az lehet hogy egy Általános Jelentkezési Feltétel lesz, ahol lefektetem a szabályokat, hogy meg tudjam magam védeni. De ezt az ÁSZF-et még mindig nem értem, hogy biztos kell-e nekem. Nem vagyok Szolgáltató. Szolgáltatást végzek, de magánszemélyként. Nincs cégem, meg ilyesmi. Nem találtam ilyet egy kollégánál sem. Azt nem tudom, hogy azért, mert nem tudják, hogy nekik kéne írni, vagy én hittem el, hogy nekem kell… 🙂
            Te mit gondolsz?

Sikeres Vállalkozás
            Adminisztrátor
            • 157
            • Bölcs
            • ☆☆☆☆

Hédi, ne abból indulj ki, hogy a kollégák mit csinálnak 🙂
            Magánszemélyként végzett szolgáltatás is szolgáltatás, és a két fél között létrejön valamiféle megállapodás, akkor is, ha telefonon vagy személyesen történik majd a részletek kidolgozása, szóval a saját magad védelmében, meg hogy nyugodtan aludj, azért rakj össze valamit, valami alapot.

Felhasználó
            • 4
            • Tag

Köszönöm, hogy megerősítettél. Én is erre jutottam, hogy magamat megnyugtatom vele. Még ha soha senki el nem olvassa, de akkor is VAN, és tudok mire hivatkozni. 🙂 Már a 6. oldalt gépelem… Beletörik az agyam, de megcsinálom. 😀

Sikeres Vállalkozás
            Adminisztrátor
            • 157
            • Bölcs
            • ☆☆☆☆

Nagyon ügyes vagy!
            Tudjátok, azt szoktam mondani, hogy a hobbivállalkozóból akkor lesz szintlépés, ha az ember végre nekiül és összerakja az üzleti tervét, őszintén és kíméletlenül, de lehet, hogy hozzáveszem azt is, hogy “és amikor megírja a saját ÁSZF-ét” 😀

Játékos
    Felhasználó
    • 1
    • Tag

Kipróbálom a hozzászólást, milyen eredménnyel jár. Talán legközelebb ügyesebb leszek. Lehet-e törölni?

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

5 percig van lehetőségetek szerkeszteni a hozzászólásotokat, de törölni nem tudjátok, maximum kitörölni a tartalmát. Adminok és moderátorok tudnak törölni, és az 5 perc lejárta után is szerkeszteni.
      Ezért is hoztuk létre a fórumot, mert a net kezd már a manipuláció melegágyává válni, hát ezt itt nagyon szeretnénk elkerülni, hogy bárki utólag hozzányúlhasson a hozzászólásaihoz, mert csak :).
      Nyilván nem kell semminek betonba vésve maradnia, csak ideje visszaszoknia a netes társadalomnak a felelősségteljes kommunikációhoz 🙂
      Ha bármit módosítani kell, vagy törölni, akkor nyissatok témát a fórummal kapcsolatos kérdések szekcióban, és a moderátorok intézkednek.

kalmarmari
    Felhasználó
    • 5
    • Tag

Sziasztok!
    Végigböngésztem a témákat, de úgy igazából egyikhez sem tudom beírni a kérdésem és ezért most nem megyek a dühöngőbe 😀

Szóval Ritának és nektek hála elkészült az első interaktív tanfolyamom. Miután kiörvendeztem magam, azon kezdtem el gondolkodni, hogy hova töltsem fel, hogy a linket meg tudjam a tanulókkal osztani.
    Első verzió: a honlapomra : Ez lett volna a legegyszerűbb, de az én “kis” 20 gigás HD minőségű anyagom nem fér el rajta

Második verizó: MyAirBridge nagy fájlküldő rendszer : ez egy cseppet lassú volt és csak párszor engedi ugyanazt az anyagot elküldeni.

Harmadik verzió: Vimeo : ezt még nem kezdtem el, mert nem egészen értettem, hogy mikor és mennyit kell befizetni és ezért mit kapok.

Szó mi szó, úgy döntöttem, hogy megkérdezem tőletek, hogy ti mit használtok?

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

A vimeo-n van olyan, hogy zárttá teszed az anyagot, és csak a fizetős vendégek láthatják?
      Én használtam anno a vimeo-t, de csak ingyenes anyagokhoz, de az a tapasztalatom, hogy a régi jó kis ingyenes megoldások olyan bonyolultan váltak fizetőssé, hogy nem is értem, mi a céljuk…
      (pl. ustream gyakorlatilag használhatatlanná vált, aztán jó rá is fáztak, mert megjelent a fb-on is, meg a youtube-on is a streamelési lehetőség, full ingyen).

Azóta van előrelépés?

kalmarmari
    Felhasználó
    • 5
    • Tag

Nem találtam eddig rá az igazira.
    Átmeneti megoldásként a felét feltöltöttem jelszóval védve a honlapomra, a másik felét pedig a google drivera.

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Tovább az eszköztárra