Impresszum – kötelező elemek weboldalaknál

Fórumok Honlap és blog Impresszum – kötelező elemek weboldalaknál

Ennek a témakörnek tartalma 8 hozzászólás, 3 résztvevő. Utolsó frissítés:  Sikeres Vállalkozás 1 év, 6 hónapja telt el.

• Szerző
    Bejegyzés

Hegyesi-Kovács Katalin
    Felhasználó
    • 65
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Mikor és mik a kötelező elemek? Melyik törvényben találjuk meg ezeket?

Hegyesi-Kovács Katalin
    Felhasználó
    • 65
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Az nyilvánvaló, hogy az alapvető kötelező elemeket itt találjuk meg: Elektronikus ker szolg törv

Hegyesi-Kovács Katalin
    Felhasználó
    • 65
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Nekem a hatálya nem tiszta, vagyis ha valaki csak blogol, de kereskedelmi tevékenységet nem folytat, akkor rá nem terjed ki ez a törvény, ugye?
    Kissé puhán fogalmaz a törvény, szó szerint: “rendszerint ellenszolgáltatás fejében nyújtott szolgáltatás”
    A “rendszerint” mit jelent?
    Ha csak blogol valaki, és ingyen feltesz letölthető anyagokat, akkor nem tartozik ide, ugye?
    És ha a blogon közöl linket, ahol más szolgáltató oldalára irányítja a forgalmat, ahol már van kereskedelmi tevékenység, akkor se tartozik még a törv. hatálya alá?

Konkrétan: ha írok egy könyvet, és azt árulom pl. a kreativkonyvek.net -en, és az én oldalamon nem folyik kereskedelmi tevékenység, de van sales oldala a könyvnek, de átkattintással a valós kereskedelem más oldalon zajlik, akkor vajon nekem ki kell tennem a címem, e-mail címem, és egyéb nyalánkságokat a nyilvánosság elé???

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

Kereskedelmi tevékenységet akkor folytatsz, ha kiszolgálod a vevőt, és ő neked adja a pénzt. Vagy valaki más ad neked pénzt, pl. hirdető. Mivel ilyeneket nem teszel közvetlenül, ezért nem kell neked ilyesmi. De miért nem akarod ezeket az adatokat kiírni Kata?

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

Kata, egy másik paragrafusban ott van az is, hogy üzletszerűen folytatott ténykedés. Ha a kettőt összerakod, akkor egy bloggere ezek már biztosan nem vonatkoznak. Se nem üzletszerű a ténykedés, és a rendszerint ellenszolgáltatás téma sem áll meg, ráadásul ez mögött ott van még az is a szövegben, hogy… de inkább idemásolom egyben:
      f)7 Információs társadalommal összefüggő szolgáltatás: elektronikus úton, távollevők részére, rendszerint ellenszolgáltatás fejében nyújtott szolgáltatás, amelyhez a szolgáltatás igénybe vevője egyedileg fér hozzá;
      Egy full publikus blogon ez nem áll meg.

Hegyesi-Kovács Katalin
        Felhasználó
        • 65
        • Patrónus
        • ☆☆☆

Rendben, én is így értelmeztem.
        Ugyanakkor sok helyen a neten az van kint, hogy mindenki rakjon ki minden adatot, még akkor is, ha csak simán blogol. Értem én, hogy ha ezt írja le egy tanácsadó, akkor kevesebb a hibalehetőség, mint ha azt mondja: ne rakd ki az adatot – és aztán mégis megbüntetnek valakit az ő tanácsa ellenére…
        A lényeg: sima bloggernek nem kell kitennie a lakcímét. 🙂

Sikeres Vállalkozás
          Adminisztrátor
          • 157
          • Bölcs
          • ☆☆☆☆

Tanácsadó minek ad tanácsot akkor, ha nem biztos a dolgában? 😀
          Vagy legyen biztos a dolgában, vagy vezessen le minden lehetséges variációt, vagy hallgasson 🙂

• A hozzászólás módosításra került: 1 év, 6 hónapja telt el- Sikeres Vállalkozás. Indok: Kiegészítés

Zaláné Csörsz Eszter
    Felhasználó
    • 69
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Ezzel én is bajban vagyok. Ami nálam az impresszum oldalon fent van, az egy email cím, NAIH szám, melyik hatóság adta ki, és a tárhely szolgáltató.
    A nevem fent van a bemutatkozó oldalon, és szerintem ennyi így elég.

Az egyéb adatok, mint lakcím és adószám a szerződési feltételekben van feltüntetve. A blogra ezeket az adatokat nem tettem ki.

Hegyesi-Kovács Katalin
      Felhasználó
      • 65
      • Patrónus
      • ☆☆☆

Szerintem ezeket külön ki kellene írni, nem elég az ÁSZF-ben feltüntetni…

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Tovább az eszköztárra