Internetes penzkereses

Fórumok Kérdések, amiket sosem mertél feltenni Internetes penzkereses

Ennek a témakörnek tartalma 10 hozzászólás, 5 résztvevő. Utolsó frissítés:  adri 8 hónapja, 3 hete telt el.

• Szerző
    Bejegyzés

Kate
    Felhasználó
    • 4
    • Tag

Van egy dilemmam, keresem a valaszt.
    Hogyan kell interneten penzt keresni?!
    -(igazabol nem arra szeretnek valaszt, hogyan kell eladni x vagy y termeket a neten, egyszeruen arra hogyan lehet penzt ” csinalni” neten:D)

• A témakör módosításra került: 1 év, 6 hónapja telt el- Kate.

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

Itt az üzleti modelleket kell tisztázni igazából. Az egyik, amit említettél az a kiskereskedelmi modell (szolgáltatás eladásnál is ez van), amikor eladsz, és a vevő fizet neked. Ez persze nagykereskedelmi és gyártói részről is hasonló.
    A másik modell, amikor nem adsz el, hanem pl. tartalmat szolgáltatsz, és a hirdető fizet neked.
    Erre az üzleti modell megközelítésre irányult a kérdésed, vagy valami másra? 🙂

Kate
    Felhasználó
    • 4
    • Tag

A kerdesem inkabb arrol szol ami sok ember fejeben megfordul, de csak kerdes szintjen marad, talan mert azt sem tudjuk hogy a (pontos) valaszt ki adhatja meg es hol.
    Szoval probalkoztam itt is:)… arra gondolva, hogy ha mindenki egy kicsit hozzatesz, sajat tudasa vagy tapasztalata alapjan, eseleg kikerekedik belole egy szep kis tartalom, amely egybefoglalja az internetes penzkeresesi lehetosegeket, akar gyakorlati peldakkal (is) alatamasztva.
    Ezekrol tudok:
    -weboldalt kesziteni (a cegnek vagy onmagadnak) es ott arulni termeket, szolgaltatast. Ideertem a webshop-ot is.
    -youtube-ra felolteni ilyen- olyan sajat videokat, amiert fizet az oldal, nezettseg fuggvenyeben. Azt mondjak eleg keveset fizet:)
    -egy befutatott sajat internetes oldalon a kulonbozo reklamok elhelyezesebol (szinten latogatottsag fuggvenyeben fizet a reklamozo)

-biztos meg van, de melyek azok?!:)

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

Hát akkor ide jöhet még a FB videókba berakott reklámok utáni jutalék is. 🙂

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

Azt biztosan tudom, hog a youtuberkedés iszonyat meló, erről egy magyar úriember is elég sokat értekezett már a saját csatornáján, mindjárt kikeresem.
    https://www.youtube.com/user/magyarosi – ő az. Napi 10-12 óra melóval egy fizetésnyit ki lehet termelni, plusz a szponzori pénzek/cuccok 🙂
    Ennél sokkal kellemesebb értékesíteni – de ez csak a magánvéleményem 🙂
    Az eladás is egy életstílus, meg a youtuberkedés is az, és ki ebben, ki abban találja meg a számítását.

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

Külföldön jól működik, de Magyarországon egyáltalán nem, két ügyes dolog.
    1.) Affiliate. – forgalmat generálsz témákra, majd a kereskedőkhöz küldöd a látogatókat, és jutalékot kapsz. Rengeteg iparágban működik, Mo-n anno a szerencsejátékkal csinálták ezt sokan (online kaszinók, online pókertermek), de ezt ugye betiltották. Külföldön ez még mindig alap.
    2.) Dropship – majdnem ugyanaz, mint az affiliate, csak végigfuttatod a vásárlási folyamatot is, de gyakorlatilag a gyártó szolgálja ki a vevőt. Ez Mo-n szintén nem nagyon járható út, mert egyszerűen nincs ez a lehetőség.

Hegyesi-Kovács Katalin
    Felhasználó
    • 65
    • Patrónus
    • ☆☆☆

A Szilágyi Balázs hirdetett olyasmit, ami az Amazonra épül, gyak affiliate rendszer – ahogy elfigyeltem. Nem tiszta, az melyik modell, és mennyire működőképes M.o.-n. Ha valaki tud róla bővebbet, szívesen venném az infókat. (Elég drága volt a tanfi, 200e körül, nem is indítja gyakran, talán évente???)

Győrfiné Szabó Orsi most készül ilyen témában klubot indítani, keresd meg, ha nincs még itt a fórumon: https://www.facebook.com/gyorfineszaboorsolya

Kuti István
    Felhasználó
    • 8
    • Tag

Én úgy gondolom, hogy a neten nem lehet pénzt keresni. Egyáltalán nem. Persze vannak akik azt állítják, hogy ez kell hozzá: munkamunkamunkamunkamunkamunkamunkamunkamunkamunkamunkamunkamunkamunkamunka

Keresd meg a négy – dőlt betűvel írt – szót a fentiből. Rengetegen kínálnak affiliate meg MLM meg hasonló dolgot. De mindben azt látom, hogy igazából nincs mögötte igazi termék, szolgáltatás, amit el lehetne adni. Rengeteg munkát tesznek bele az embere és csak a végén jutnak el oda, hogy rájöjjenek, hogy mi az a dőlt betűs szó.
    Nincs a Neten csodafegyver. Vagy csak olyan, mint amilyenre a németeké sikerült a második világháborúban.
    Az interneten legfőképpen saját ötlettel, termékkel, szolgáltatással lehet keresni.

Pontosítok: pénz, idő, tudás. Ez a három kell. Bármelyik kettő hiányzik, akkor a másik kettővel lehet helyettesíteni. Ha csak időd van, az kevés. Ha csak pénzed van, az kevés. Ha tudásod (ötleted) van, akkor az már elég lehet.

Első lépés tehát tanulj!

Ha tanulsz, jön majd az ötlet.

Ha megvan… szívesen fektetnék tőkét az ötletedbe. (ha már csak ez hiányzik.)

Megvárom erre a bejegyzésre a reakciókat. Aztán lehet, hogy én is írok ötletet.

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

Kicsit kozmetikáztam a szöveget, mert nem tudta tagolni a hosszú, egybefüggő sorokat 🙂

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

Az internetes pénzkeresős MLM-ekre és minden MLM-re vonatkozik bő egy évvel ezelőtti írásom: http://www.vidirita.com/mi-az-igazi-baj-az-mlm-mel/

adri
    Felhasználó
    • 2
    • Tag

Szia Kate! 🙂 Rengeteg módja van! Ez a kérdés kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, mi legyél, ha nagy leszel? 🙂 A legtöbb lehetőség a neten szövegíróknak, fotósoknak (akár amatőröknek is!!) és grafikusoknak van, de a lehetőség mint az égen a csillag! Viszont az ilyen jellegű munkák java része ún. mikro munka, ami azt jelenti, hogy “zsebpénzt” tudsz velük keresni. Én nem MLM-ről beszélek. Azokat is ismerem. Ha van ügyfélköröd, akkor hülyeség lenne a számodra releváns témakörben kihagyni az MLM-et, de én nem erről beszélek! Ma már vannak “rendes” munkák is, de mint említettem, ezek mikro munkák, amikre keselyűként kell lecsapni, különben elviszik előled. Sajnos az ilyen munkák közvetítői kis hazánkban szinte kivétel nélkül pénzt kérnek a rendszerbe történő regisztrációért, míg a külföldi közvetítőknél ingyen tudsz regizni és munkát vállalni. De a lehetőség nagyon nagy, ha tudnám, mi érdekel, vagy mihez értesz, könnyebb lenne a dolgom, hogy mit ajánljak. Azonban ahhoz, hogy neten végzett munkából megélj, ahhoz túl sok mindennek kell összejátszania! Ahhoz kell szerencse, elhivatottság, aktivítás (készenlét, rendelkezésreállás) és alkalmazkodóképesség is! Ezek nélkül csak keresetkiegészítésben gondolkodj! Ha megírod, mi az, amit vállalni tudnál, én megpróbálok segíteni! 🙂

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Tovább az eszköztárra