Mélypontok

Fórumok Cégvezetés Mélypontok

Ennek a témakörnek tartalma 8 hozzászólás, 2 résztvevő. Utolsó frissítés:  Sikeres Vállalkozás 3 éve, 5 hónapja telt el.

• Szerző
    Bejegyzés

Zaláné Csörsz Eszter
    Felhasználó
    • 69
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Hogyan szoktatok kilábalni belőle? Mit tesztek, amikor rengeteg munka után is csak várjátok az eredményeket, de nem jönnek?

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

Hú, ez iszonyú jó kérdés, és nagyon fontos téma!
    Hát én nagyon-nagyon agyalok olyankor, mikor valami nagyon nem akar bejönni, és próbálom rendszerbe foglalni az infókat. Azt azért válasszuk szét, hogy valami egyáltalán nem sikerül, tehát teljes kudarc, vagy vannak eredmények, de nagyon elmaradnak a tervtől-céltól-vágytól.
    Volt olyan nulla eredményes projektem pár éve, hogy mai napig belepirulok, ha rá gondolok, iszonyú nagy veszteség volt, és utólag már tudom (pár héten belül tudtam) azt is, hogy mik voltak az intő jelek a legelején, és hogyan sétáltam bele a saját csapdámba a vészvillogók ellenére, sőt, annak ellenére, hogy többen felhívták a figyelmem rá, hogy nagyon vigyázzak…

Kellenek néha a teljes bukták, meg a nem igazán eredményes projektek, hogy tanuljunk belőlük, és megússzuk a dolgokat párszázezres veszteséggel, ahelyett, hogy mondjuk a vállalkozásunk 7-8-9. évében, dörzsöltségünk és tapasztaltságunk teljes és magabiztos tudatában menjünk tönkre, mert addig nem kellett tanulópénzt fizetnünk…

Nekem is volt olyan oktatóanyagom, ami a kutyának se kellett, pedig az pont olyan, hogy mindenkinek ismernie kellene azokat a trükköket, de hát még nem értek meg rá 😀
    Volt olyan együttműködésem másokkal – több is -, amikből konkrétan vesztesen kerültem ki, bár a többiek sem nyertek sokat, csak ha mindent összeszámolunk, akkor tény, hogy teljes ráfizetés, és felesleges fáradozás volt a projekt.

Az elmúlt 10 évben minden évre jutott több mélypont is, de az utóbbi években már tényszerűen egy sem érintett meg mélyen. Tehát a mélypontok valahogy már nem olyan mélyek, persze más lehet, hogy beledöglene, de azért a tapasztalat, meg az edzettség tényleg iszonyú sokat számít. Mindig mindent tapasztalatként fogok fel, és persze van jó pár, amire azt mondom most, hogy hát igazán megúszhattam volna azt a tapasztalatot, de valamiért úgy alakult és kész.

Ha jól belegondolok, igazából semmiért nem cserélném el a mélypontjaimat :). De ez nem jelenti azt, hogy vágyom a következőkre 🙂

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

És te Eszter, te hogyan éled meg ezt? Volt már ilyened?

Zaláné Csörsz Eszter
    Felhasználó
    • 69
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Most épp picit rosszabb a hangulatom. Voltam már lejjebb, és még a teljes csődig van pár fokozat.
    A gyerekek betegek, nem igazán tudok semmivel úgy haladni, ahogy terveztem. Közben emlékeztettek rá, hogy a kitűzőt határidőm egy része már lejárt, és még nem értem el jelentős eredményeket. Az elmúlt hónapokban sosem merült fel bennem, hogy nem fog sikerülni, de pár napja többször is az eszembe jut.

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

Ki emlékeztetett rá? :O És miért tűzöl ki határidőket? Nem lehet határidőket kitűzni a nagy céloknak, mert akkor a célok 99%-át kudarcnak lehetne minősíteni kapásból.
      Olyat lehet kitűzni maximum, hogy “a következő 1-2 évben úgy dolgozom ezen a projekten, ahogy a csövön kifér, és közben is, meg ezen időszak letelte után is levonom a következtetéseket, és ha kell, korrigálok.”

Ennyi.
      A beteg gyerekeknek jobbulást kívánok, remélhetőleg jön már a jó idő, “zavard” ki őket sokszor a napra, hadd teljenek a D vitamin raktáraik! És majd használd ezt a rossz érzést jobb napokon motivációnak: ha bármikor is lusta lennél bármihez is, gondolj arra, hogy amikor betegek a gyerekek, akkor elő kell lépned 24 órás betegápolónak, és nemcsak a lustaság, de a munka luxusáról is le kell majd mondanod akkor. Pörögj, amikor pöröghetsz, és gyerekezz, amikor gyerekezni kell 🙂
      Felnőnek, egyre kevesebbszer lesznek betegek, sőt, már majd magukat, meg egymást ápolják, neked meg lesz egy szuper vállalkozásod.
      Ne feledd, nem azért vállalkozunk, mert könnyű, hanem azért, mert nehéz! 🙂

Zaláné Csörsz Eszter
        Felhasználó
        • 69
        • Patrónus
        • ☆☆☆

Mert egész eddig motivált a határidő.
        De megráztam magam, és újra belevetettem magam a munkába. 🙂

Sikeres Vállalkozás
          Adminisztrátor
          • 157
          • Bölcs
          • ☆☆☆☆

Az tök jó, ha motivál a határidő, de ha kicsúszik az ember kezéből az irányítás – pl. egy anya kezéből azért csak-csak ki szokott siklani, valljuk meg őszintén, mégha csak pillanatokra is 😀 -, akkor a határidő demotiváló lesz.
          Az meg nem jó buli 🙂

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Tovább az eszköztárra