Mi az a pillanat, amikor vállalkozóból elkezd átalakulni az ember cégvezetővé?

Fórumok Cégvezetés Mi az a pillanat, amikor vállalkozóból elkezd átalakulni az ember cégvezetővé?

Ennek a témakörnek tartalma 5 hozzászólás, 3 résztvevő. Utolsó frissítés:  Sikeres Vállalkozás 3 éve, 5 hónapja telt el.

• Szerző
    Bejegyzés

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

Általában ritka, de azért nem elenyésző azok száma, akik az első pillanattól nagyban gondolkodnak, és a cégvezetésre akarnak koncentrálni. Náluk egyértelmű, hogy NULLADIK pillanattól együtt létezik a vállalkozó és a cégvezető. De hogyan alakul ez a többségnél? Mi az a pont, amikor megtörténik például a gondolkodásmódbeli váltás? Mi hozza el azt, hpgy az ember képes felülemelkedni a hétköznapok taposómalmán, és kissé fentebbről szemlélni a saját vállalkozását? És mi az a pont, amikor ez túlmutat már az ábrándokon és realitássá is válik?
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre! 🙂

Zaláné Csörsz Eszter
    Felhasználó
    • 69
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Nálam az első bevétel volt ez a pont. Addig csak olyan ábránd volt, hogy majd egyszer vállalkozó leszek. Természetesen annak is nagyon örültem, amikor megkaptam az értesítést az adószámról, de azt csak egy szükséges dolognak tekintettem, mint mondjuk a tárhelyet.

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

Igen, az adószám, meg az első számlatömb megvásárlása is vízválasztó pillanat az álmodozás és a hétköznapi tények között 😀

Zaláné Csörsz Eszter
    Felhasználó
    • 69
    • Patrónus
    • ☆☆☆

De azért az első meghirdetett tanfolyam is komoly lépés 😀

Tóth Béla
    Felhasználó
    • 5
    • Tag

Az alapítás pillanatától. De ugye nem a végleges állapot az még, mert rengeteg dolog alakul ki ahogy él a cég. De egy cégvezető, könyvelő, irányító, málhás szamár, adótanácsadó, pszichológus, meg még sorolhatnám mi. Mert ha nem is felsőfokon űzi ezeket de rálátása kell hogy legyen mindenre.
    Magyarországon nem nagyon van a tudatban a vállalkozás, az arra való felkészítés se szerepel az oktatásban. Nem nagyon van fokozat a cégvezetővé váláshoz.
    Van az ősrobbanás és cégvezető vagy. 🙂

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

:DDDDDDDDDD
      Igen, én még emlékszem az ősrobbanásra 😀

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Tovább az eszköztárra