Mindegy mi a vállalkozás, csak ne kelljen dolgozni járni?

Fórumok Cégvezetés Mindegy mi a vállalkozás, csak ne kelljen dolgozni járni?

Ennek a témakörnek tartalma 3 hozzászólás, 2 résztvevő. Utolsó frissítés:  Zaláné Csörsz Eszter 3 éve, 4 hónapja telt el.

• Szerző
    Bejegyzés

Sikeres Vállalkozás
    Adminisztrátor
    • 157
    • Bölcs
    • ☆☆☆☆

Minap véletlenül elhallottam egy beszélgetést, amikor is egy fiatalember azt taglalta idősebb férfiismerőseinek, hogy tökmindegy mi lenne az, de mondjanak neki valami vállalkozási ötletet, mert semmi mást nem akar jelenleg, csak azt, hogy soha ne kelljen dolgozni járnia.

Ezt egyszerre jó is volt hallani, meg nem is.
    Nem volt jó hallani, mert a “tökmindegy mi az, csak ne kelljen dolgozni járni” megközelítés azért elég veszélyes tud lenni.
    De jó is volt közben, mert ez a fajta alapállás feltételezi azt, hogy ha a “nem akarok dolgozni járni” részen túllendül valaki, vagyis továbblát, akkor sikerül majd neki tényleg piaci alapokon elindulni a vállalkozói úton.

A fiatalember olyan 21-22 év körül lehet, tehát nyilván fog az ő gondolkodásmódja és hozzáállása változni, de a kérdésem az, hogy ti mit láttok? Lesz valaha sikeres vállalkozó az, akinek nincs más motivációja, mint az, hogy ne kelljen dolgozni járni? 🙂

Zaláné Csörsz Eszter
    Felhasználó
    • 69
    • Patrónus
    • ☆☆☆

Itt szerintem az a kérdés, hogy a fiatalember miért nem akar dolgozni járni? Mi az indoka?
    Ha “jó” az indok, mint egy beteg szülő, családtag, akit könnyebb úgy ápolni, hogy otthonról dolgozik. Ha rájött, hogy ha másnak dolgozik, nem tud előre lépni, vagy épp az zavarja, hogy olyanok állnak felette, akiknél ő jobban ért a dologhoz, de nem tud előre lépni, mert nincs előrelépési lehetőség vagy nincs hátszele, akkor igen, ő sikeres lesz.
    Ebben az esetben szerintem mindegy, mibe fog belevágni, mert addig is jól fogja csinálni, amíg meg nem találja az igazi, nagy ötletet.

Viszont ha “rossz” az indok, mert lusta eljárni dolgozni, csak kifogást keres, hogy ne kelljen dolgozni, ha azt hiszi, egy vállalkozó nem dolgozik, csak a pénzt költi, akkor lehet akármilyen sikeres az ötlet, kudarcra van ítélve.

A kérdés, hogy neki a munka büdös, vagy csak a helyzet zavarja, amiben van, és a kiutat keresi?

Sikeres Vállalkozás
      Adminisztrátor
      • 157
      • Bölcs
      • ☆☆☆☆

Hát az utóbbit hallottam én ki a beszélgetésből 😀 Nyilván nagyon összetett lehet a motivációja ilyenkor az embernek, de ilyen mögöttes indokok nála nincsenek tudomásom szerint.
      Szerintem mostanában kóstolt bele a munkába, és nem tetszik neki 😀

Zaláné Csörsz Eszter
        Felhasználó
        • 69
        • Patrónus
        • ☆☆☆

Akkor a fiatalember még nagyon-nagyon sokat fog szenvedni az életben. És gyanítom, mindig valaki mást fog okolni a saját helyzetéért.

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Tovább az eszköztárra